Wolej.
Zawodnik trzyma kij oburącz. Plecy proste. Podnosi łopatką piłkę z podłoża. Podbija ją i wykonuję strzał na bramkę z woleja. Strzał wykonywany backhand’em.

Knotker.
Zawodnik trzyma kij oburącz. Plecy proste. Wykonuje zamach i następnie strzał na bramkę z podłoża. Strzał wykonywany backhand’em oburącz. W dalszej części filmiku pokazany jest strzał do bramki z podłoża, wykonany w truchcie.

Backhand Sweeper.
Zawodnik trzyma kij oburącz. Plecy proste. Wykonuje zamach, krótkie przetoczenie piłki i energiczny strzał z podłoża. Strzał wykonywany backhand’em oburącz. W dalszej części filmiku pokazany jest strzał do bramki z podłoża, wykonany w truchcie.

Crasher backhand.
Zawodnik trzyma kij oburącz. Plecy proste. Piłka po lewej stronie. Zawodnik wykonuje energiczny strzał w piłkę, tyłem do kierunku gry (bramki). Strzał wykonywany backhand’em oburącz. Podczas uderzenia, zawodnik stara się skierować siłę w podłoże, tak by piłka „wystrzeliła w górę”.

Ćwiczenie w parze.
Dwóch zawodników w polu. Jeden prowadzi piłkę w stronę pola bramkowego. Następnie podaję do drugiego zawodnika, który wykonuję energiczny strzał do bramki. Strzał wykonywany backhand’em oburącz.

SlapShot.
Zawodnik trzyma kij oburącz. Wykonuje zamach i następnie strzał do bramki z podłoża, po wcześniejszym lekkim pchnięciu piłki przed siebie. Strzał wykonywany backhand’em oburącz. Staramy się uderzyć tak, by piłka poleciała w górę a nie toczyła się po podłożu.